SIKÇA SORULAN SORULAR


 • Neden Pecard?

  Pecardla Neler Yapılabilir ?
  Pecard hangi kurumsal ihtiyaçlar için kullanılabilir?
  Tercihinize göre Gıda ve Restoran harcamalarınız için kullanabilirsiniz.
   

 • Pecard ile neler yapılabilir ?

  Pecardla Neler Yapılabilir ?
  Pecard hangi kurumsal ihtiyaçlar için kullanılabilir?
  Tercihinize göre Gıda ve Restoran harcamalarınız için kullanabilirsiniz.
  Pecard Akıllı Kart Sistemine geçiş yapmamızın sağlayacağı faydalar nelerdir?
  Kartlarla yapılacak tüm hareketler istenilen zaman aralığında raporlanabilir. Ayrıca Kurumlar Pecard hizmeti ile çalışanlarının yemek giderlerinde Damga Vergisi, Gelir Vergisi ve KDV alanlarında  kazanç sağlamaktadır.
  Kurumsal Logolu yada Amblemli kartlar üretmenizi istiyoruz bu konuyla ilgili ne yapabilirsiniz?
  Pecard ; müşterisinin beklentisine göre, kurumlara özel, Kurumsal logolu yada amblemli kartlar tasarlayıp üretilebilmektedir. 
  Pecard sistemine geçiş süreci nasıl oluyor?

  Pecard, göndereceğiniz listelere göre kartları ürettikten sonra  listelerde belirtmiş olduğunuz sipariş tutarlarına göre kartlara kredileri yükler ve kartların teslimat sorumluluğunu üstlenir. Size sadece Alışveriş yapmak kalır.
  Yükleme işlemi ne kadar süre içerisinde yapılmaktadır?
  Mesai saatleri içerisinde gönderilen talimatlar gün içinde, mesai saatleri dışında gönderilen talimatlar bir sonraki iş gününde yapılmaktadır. Bir sonraki ay için gönderilen talimatlar, talimatı gönderdiğiniz ay içinde ve belirttiğiniz tarihte yapılmaktadır.
  Kartımıza yapılan yüklemeyi ne zaman kullanabiliriz?
  Kartınıza yükleme talimatı verildikten sonra, kredi yükleme işlemini  herhangi bir üye iş yerindeki Pecard pos terminalinden gerçekleştirebilirsiniz. Kredi yükleme işlemi için kartın pos terminaline yaklaştırılması yeterlidir. Yükleme işlemi sonrasında kartınızdaki bakiyeyi dilediğiniz gibi harcayabilirsiniz.

 • ONLINE Kredi Yükleme:

  Kullanılacak kart için tanımlı kredi terminalde mevcut değilse kredi yükleme on-line olarak yapılmalıdır. Terminalin elektrik ve iletişim bağlantılarının çalışır durumda olması gerekir. 1. Menüde “KREDİ YÜKLE” seçeneği üzerine gelip “GİRİŞ” tuşuna basınız. 2. “LÜTFEN KARTI TAKIN” uyarısını gördüğünüzde PECARD’ı okuyucuya takınız. “ARANIYOR”, “BAĞLANDI”, “KREDİ SORUYOR” iletilerini göreceksiniz. “KARTI ÇIKARTIN” uyarı mesajını görene kadar kartı okuyucudan çıkartmayınız. Siparişlerimizi nasıl gönderebiliriz? Siparişlerinizi Müşteri Hizmetleri Departmanına e-mail, fax ve web üzerinden online olarak gönderebilirsiniz.

 • OFFLINE Kredi Yükleme:

  PECARD’ı okuyucuya yerleştiriniz. Terminalde tanımlı kredi varsa otomatik olarak yüklenecektir. Bir kart için birden fazla kredi tanımlanmış olabileceğinden “KARTI ÇIKARTIN” uyarı mesajını görene kadar kartı okuyucudan çıkartmayınız. Üretilen slip(ler) müşterinin bilgisi içindir.

 • Yükleme işlemi ne kadar sürede yapılır?

  Mesai saatleri içerisinde gönderilen siparişler için gün içinde, mesai saatleri dışında gönderilen siparişler için bir sonraki iş gününde yükleme işlemi yapılmaktadır. Bir sonraki ay için gönderilen yüklemeler , siparişini gönderdiğiniz ay içinde ve belirttiğiniz tarihte yapılmaktadır.

 • Hatalı ve kayıp kartlar için nasıl bir yol izlememiz gerekiyor?

  Müşteri Hizmetlerimizi arayıp, kayıp kartlarınıza bloke işlemi yaptırabilir ve firmanızdaki yetkilinize yeni kart için talepte bulunabilirsiniz.

 • Siparişlerimiz her ay otomatik olarak yüklenir mi yoksa her ay sipariş göndermemiz gerekir mi?

  Talimatınız doğrultusunda her ay istediğiniz tarihte yükleme talepleriniz otomatik olarak işlem alınır.

 • Yeni basılan kartların teslimat süresi ne kadardır?

  Yeni basılan kartlar bildirildiği tarihten sonra 3 iş günü içerisinde teslim edilir.

 • İşten ayrılan personellerimiz için ne yapmamız gerekiyor?

  İşten ayrılan personel, bakiyeyi hak etmiş ise kart kendisinde kalır, içindeki bakiyeyi kullandıktan sonra kart iptal edilir. İşten ayrılan personel, bakiyeyi hak etmemiş ise kart kendisinden alınır ve iptal ettirilir. Kartın içinde kalan bakiyeye iade faturası kesilir ya da mahsup işlemi yapılır.

 • Pecard üyesi olmayan işletmeler için yapılan üyelik talepleri ne kadar zaman içinde sonuçlanır?

  Üye İlişkileri Departmanımıza gelen üyelik talepleri anında değerlendirilmeye alınıp, uygun bulunanlar ortalama 5 iş günü içerisinde pos kurulumu gerçekleştirilerek Pecard üye ağına dahil edilir.

Adınız / Firmanız (*):
E-Posta (*):
Sorunuz (*):